submenu
content

„Plac Zabaw Władysława Świętego” otwarty

04-12-2017

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz sekretarz stanu ds. rodziny i młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier Katalin Novak wspólnie otworzyły „Plac Zabaw Władysława Świętego”, zaprojektowany i stworzony z okazji Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

 

Plac zabaw jest zlokalizowany przy wejściu do Parku Łazienkowskiego (Agrykola 1). Został sfinansowany przez Ambasadę Węgier, a dzieci znajdą tam wiele informacji  na temat historii polsko-węgierskiej i współpracy obu krajów.

 

- To wspaniała inicjatywa, która sprawi radość wielu dzieciom ze stolicy czy odwiedzającym Warszawę -  powiedziała minister Elżbieta Rafalska. - Patron placu, Władysław Święty, wielki król Węgier, przyszedł na świat w Krakowie. Czczona u nas św. Kinga, łączona z piękną legendą o pierścieniu, za którym do Wieliczki przywędrowała sól, była córką węgierskiego króla Beli. Od dziś przy Agrykoli  najmłodsi  będą mogli poznawać historię przez zabawę.

 

„Plac Zabaw Władysława Świętego” to rozbudowany plac zabaw złożony z wielu urządzeń, będący nie tylko miejscem do świetnej zabawy, lecz także dziełem sztuki nowoczesnej, które przywołuje pamięć o historycznych związkach Polski i Węgier oraz łączącej ich przyjaźni. Plac będzie też dogodnym miejscem do prowadzenia lekcji historii i organizowania zabaw okolicznościowych.

 

Wszystkie urządzenia zostały wykonane w węgierskiej pracowni, a następnie przewiezione do Polski.

 

Zdjęcia z wydarzenia. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 16-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: