submenu
content

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

01-12-2017

25 lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To coroczne święto jest z jednej strony okazją do przybliżenia problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, a z drugiej – do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

 

Radość życia, odwaga, konsekwencja i siła, którymi bardzo często emanują Osoby Niepełnosprawne, są dla wielu z nas godne tym większego podziwu i uznania, że Osoby Niepełnosprawne muszą stawiać czoła trudnościom nieznanym większości ludzi. Z okazji święta z całego serca życzę wszystkim Osobom Niepełnosprawnym, aby tego szacunku doświadczali nie tylko dziś, ale i na co dzień.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to również czas podziękowań pod adresem rodzin, przyjaciół, organizacji i tych wszystkich, którzy pomagają Osobom Niepełnosprawnym cieszyć się życiem. To dzięki Wam Osoby Niepełnosprawne mogą uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym, a także zdobywać wiedzę, zawód i nowe umiejętności.

 

Kierowane przeze mnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej cały czas pracuje nad poprawą sytuacji Osób z Niepełnosprawnościami. Z myślą o tych Osobach wprowadzamy nowe rozwiązania i udoskonalamy te, które już istnieją.

 

Prace resortu są konsultowane z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki temu możliwe jest wypracowanie jak najlepszych rozwiązań.

 

Wszystkim Osobom Niepełnosprawnym życzę zdrowia, szczęścia w życiu osobistym i zawodowym, siły, odwagi i konsekwencji, a także wsparcia i życzliwości ze strony najbliższych i otoczenia.

 

Z poważaniem,

Elżbieta Rafalska

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Życzenia z okazji Międzynarodowego...
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: