submenu
content

Lubuskie po orkanie Ksawery

06-10-2017
Minister Elżbieta Rafalska weźmie udział w odbywającym się w Zielonej Górze spotkaniu Premier Beaty Szydło ze służbami, usuwającymi skutki orkanu Ksawery.
 
W związku ze zniszczeniami, spowodowanymi przez orkan Ksawery, który przeszedł nad Polską, w woj. lubuskim odbędzie się dziś spotkanie Premier Beaty Szydło ze służbami, usuwającymi jego skutki. Weźmie w nim udział także szef MSWiA minister Mariusz Błaszczak oraz odpowiadająca w rządzie za politykę rodzinną i sprawy społeczne minister Elżbieta Rafalska.
 
- Pracownicy mojego resortu są w pełnej gotowości – powiedziała minister Rafalska. – Współpracują na bieżąco ze służbami wojewody, monitorującymi sytuację w poszkodowanych regionach i będącymi w stałym kontakcie z samorządami. 
 
W resorcie rodziny dziś o godz. 11 odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, dotyczące skutków wichury i działań pomocowych MRPiPS w województwach dotkniętych żywiołem.
 
W pierwszej kolejności najważniejsze jest ocena i likwidacja szkód oraz niezwłoczne udzielanie pomocy poszkodowany. Oprócz strażaków duży udział mają w tym pracownicy pomocy społecznej. 
 
1 października weszła w życie reforma emerytalna, przywracająca wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przy okazji wizyty w woj. lubuskim minister Elżbieta Rafalska odwiedzi jeden z lokalnych oddziałów ZUS.
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: