submenu
content

Minister Rafalska przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego

30-10-2017

30 października w Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Przewodnictwo Rady przekazano minister Elżbiecie Rafalskiej.

 

Podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego. Przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego, po rocznym kierownictwie, zostało przejęte przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską.

 

Jak podkreśliła minister Rafalska, dialog jest bardzo potrzebny, aby wypracować lepsze rozwiązania.

 

"Nasz rząd prowadzi bardzo aktywną politykę społeczną, dialog jest bardzo potrzebny. Przy dobrej rozmowie różnych stron – pracodawców, związków zawodowych i strony rządowej zawsze jest szansa na wypracowanie lepszych rozwiązań" – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

Minister Rafalska podziękowała także swoim poprzednikom, którzy pełnili funkcje przewodniczącego w RDS - Henryce Bochniarz i Piotrowi Dudzie.

 

„To była przyjemność - przyglądać się temu, jak spór może toczyć się w dobrej atmosferze, przy pełnej argumentacji, wysokich kompetencjach, dużej aktywności" – powiedziała minister.

 

Na posiedzeniu został zaprezentowany prezydencki projekt noweli ustawy o RDS i innych instytucjach dialogu społecznego. Dyskutowano również na temat rozwiązań służących poprawie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Poruszona była też kwestia Europejskiego Filaru Praw Socjalnych w ramach przygotowania do listopadowego szczytu UE w Goeteborgu.

 

Zdjęcia z wydarzenia. 

 

Minister Rafalska przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego Minister Rafalska przewodniczącą...
do góry Ostatnia modyfikacja: 19-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: