submenu
content

W regionach o świadczeniu dobry start

12-06-2018

Ministrowie i wiceministrowie z resortu rodziny i resortu edukacji narodowej odwiedzili już 11 spośród 16 regionów w ramach spotkań wojewódzkich promujących program „Dobry Start”. A wszystko po to, by informacja na temat 300 zł dla uczniów rozpoczynających rok szkolny trafiła do wszystkich zainteresowanych.

 

- Z programu "Dobry Start", który jest inwestycją w edukację polskich dzieci, skorzysta 4 mln 600 tys. uczniów. Wnioski o wsparcie złożyć może 3 mln 400 tys. rodzin. Koszt w skali kraju to 1 mld 400 mln zł. Jesteśmy już przygotowani, aby te środki do samorządów zostały przekazywane – zapewniła minister Elżbieta Rafalska podczas wczorajszego spotkania wojewódzkiego w Warszawie.

 

Oprócz Warszawy, spotkania z udziałem członków kierownictwa resortu rodziny odbyły się również w Krakowie i Katowicach, gdzie cele i zasady przybliżał samorządowcom oraz dyrektorom szkół wiceminister Stanisław Szwed.

 

- „Dobry Start” jest bezpośrednim wsparciem dla rodzin, w którym nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe– mówił na Śląsku wiceminister Stanisław Szwed.

 

Z taką samą wizytą w poniedziałek do Rzeszowa i Lublina udał się wiceminister Krzysztof Michałkiewicz, a do Gdańska – wiceminister Marcin Zieleniecki.

 

Podczas spotkania wojewódzkiego w Rzeszowie wiceminister Krzysztof Michałkiewicz podkreślił, że świadczenie dobry start pozwoli na pokrycie części kosztów związanych z wyprawieniem dzieci do szkół.

 

- Jak wynika z danych CBOS, w przypadku rodzin z jednym dzieckiem łączne wydatki na wyprawkę szkolną wyniosły na początku roku szkolnego 2017/2018 średnio 686 zł, łącznie dla dwojga uczniów było to średnio 1268 zł, natomiast w rodzinach z co najmniej trojgiem dzieci – 1729 zł. Dla wielu rodzin, które żyją z bieżących dochodów, często był to wysiłek, aby odpowiednio wyposażyć dzieci do szkoły – powiedział mówił sekretarz stanu w MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz.

 

Dziś odbyła się kolejna odsłona spotkań wojewódzkich - tym razem w Olsztynie, gdzie o programie „Dobry Start” i korzyściach z nim związanych mówił wiceminister Marcin Zieleniecki.

 

Spotkania wojewódzkie w sześciu regionach zostały zaplanowane z udziałem członków kierownictwa resortu edukacji. W poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska gościła w Poznaniu, a wiceminister Marzena Machałek – w Opolu. Dziś odbyły się dwa kolejne spotkania z udziałem kierownictwa MEN – tym razem w województwie lubuskim i zachodniopomorskim, gdzie o świadczeniu dobry start i jego zaletach mówił wiceminister Maciej Kopeć.

 

W tym tygodniu spotkania wojewódzkie na temat świadczenia dobry start odbędą się jeszcze w województwach świętokrzyskim (14 czerwca) i podlaskim (15 czerwca), które odwiedzi podsekretarz stanu w MRPiPS Elżbieta Bojanowska. 15 czerwca z wizytą do kujawsko-pomorskiego uda się podsekretarz stanu w MRPiPS Marcin Zieleniecki. Ponadto 13 czerwca o świadczeniu dobry start na Dolnym Śląsku opowie minister edukacji narodowej Anna Zalewska, a dzień później w woj. łódzkim – wiceminister w MEN Marzena Machałek.

do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: