submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

GUS: bezrobocie w maju wyniosło 7,4%

26-06-2017

Stopa bezrobocia w maju br. wyniosła 7,4 proc. wobec 7,7 proc. w kwietniu tego roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż wynikało z szacunków MRPiPS.

więcej

Platforma Dyskusyjna Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego

23-06-2017

22 czerwca, w siedzibie MRPiPS, odbyło się kolejne spotkanie Platformy Dyskusyjnej Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego w projekcie „Eurodoradztwo Polska”, w Programie Erasmus+. Najważniejszym celem Platformy jest integracja działań
z obszaru poradnictwa zawodowego podejmowanych przez różne podmioty. 

więcej

„Za Życiem” w Szczecinie

23-06-2017

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i Sekretarz Stanu Krzysztof Michalkiewicz wzięli udział 23 czerwca r., w Szczecinie, w konferencji regionalnej dotyczącej konsultacji społecznych zmian w ustawach wdrażających Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".

więcej

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23-06-2017

Drodzy ojcowie, składam Wam najlepsze życzenia z okazji Waszego święta. Choć Dzień Ojca jest wciąż mniej popularny, niż Dzień Matki, to Wasza rola w rodzinie jest równie ważna. Uczycie dzieci odpowiedzialności i radzenia sobie z problemami. Jesteście autorytetem. Stanowicie pierwszy i najważniejszy wzorzec mężczyzny, co jest zarówno zaszczytem, jaki i wielkim wyzwaniem. Wierzę, że w jak najlepszy sposób sprostacie tym zadaniom i będziecie nagradzani miłością dzieci przez całe życie.

więcej

Sejm o pracownikach sezonowych

22-06-2017

22 czerwca 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz zmianie niektórych innych ustaw, która modyfikuje przepisy regulujące dostęp cudzoziemców do polskiego rynku.Teraz ustawa zostanie przekazana do rozpatrzenia przez Senat.

 

więcej

Sejm o "Za życiem"

22-06-2017

Rozwój sieci mieszkań chronionych, wsparcie dla rodzin w obowiązkach domowych czy ułatwienia w zakładaniu spółdzielni socjalnych – to niektóre ze zmian przyjętych przez Sejm. Nowelizacje niektórych ustaw związane są z realizacją programu „Za życiem”.

więcej

O wsparciu dla rodzin w Sejmie

20-06-2017

Minister Elżbieta Rafalska przedstawiła 20 czerwca w Sejmie RP projekt ustawy dot. wsparcia rodzin.

więcej

Za Życiem: konsultacje w regionach

20-06-2017

Ruszają konferencje regionalne w ramach konsultacji społecznych programu Za Życiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 czerwca w Szczecinie. Znany jest już pełen harmonogram konferencji.

więcej

Wzmocnienie Rady Dialogu Społecznego

19-06-2017

Plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, poświęcone przedstawieniu rekomendacji zmian do ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, odbyło się 19 czerwca 2017 r. w Pałacu Prezydenckim.

więcej

Praca obywateli Ukrainy po wprowadzeniu ruchu bezwizowego

19-06-2017

Ruch bezwizowy pomiędzy państwami obszaru Schengen a Ukrainą został wprowadzony 11 czerwca br. Obywatele Ukrainy, posiadający paszporty biometryczne, mogą przekraczać granice bez konieczności posiadania wizy. 

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  350
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 21-07-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: