submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Warsztaty poświęcone dialogowi społecznemu

12-02-2007

Minister Anna Kalata, wiceminister Kazimierz Kuberski, kierownictwo Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego wraz z przedstawiciele kierownictw organizacji skupionych w Trójstronnej Komisji wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego na zlecenie MPiPS.

więcej

Minister Kalata wyjaśnia

09-02-2007

Minister Anna Kalata odpowiadała mediom na pytania...

więcej

Spotkanie z Ambasadorem Królestwa Niderlandów

07-02-2007

Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata spotkała się 7 lutego 2007 r. z Ambasadorem Królestwa Niderlandów Marnixem Kropem. Rozmawiano na temat ostatnich rozwiązań w dziedzinie prawa pracy oraz o Memorandum of Understanding w zakresie polityki socjalnej.
 
Spotkanie z Ambasadorem Królestwa Niderlandów

więcej

Nowe standardy w domach dziecka

07-02-2007

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych, przyjęty 7 lutego 2007 r. przez Kierownictwo MPiPS, reguluje standardy opieki, pobytu i wychowania w domach dziecka. Rozporządzenie ma gwarantować większe bezpieczeństwo wychowanków i dostosować przepisy do zmieniających się warunków – coraz więcej domów dziecka to małe placówki rodzinne.

więcej

Więcej pieniędzy na zorganizowanie punktów dożywiania dzieci

07-02-2007

Wojewodowie, prowadzący Program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”, będą mogli więcej pieniędzy przeznaczyć na stworzenie nowych stołówek, dodatkowe wyposażenie istniejących lub na dowóz posiłków do osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów ich wydawania. Kierownictwo MPiPS przyjęło projekt rozporządzenia, pozwalającego na lepsze wykorzystanie dotacji budżetowej.

więcej

Międzynarodowa Organizacja Pracy apeluje o wypowiedzenie konwencji sprzed 50 lat

06-02-2007

Bezwzględny zakaz pracy kobiet w kopalniach jest przez UE uznawany za sprzeczny z zasadą równouprawnienia w dostępie do zatrudnienia. Dlatego zostaje zamieniony przez konwencję, ustanawiającą zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, bez względu na płeć pracownika. Polska ratyfikowała ją w 2001 roku.

więcej

Konferencja „Pierwszy Szczyt ds. Równości otwierający Rok Równych Szans dla Wszystkich”

02-02-2007

Każde z państw członkowskich UE ma swoją specyfikę i dlatego powinno własną drogą dążyć do zmiany podejścia społeczeństwa do koncepcji różnorodności - stwierdzili uczestnicy konferencji w Berlinie.

więcej

Konferencja „Pierwszy Szczyt ds. Równości otwierający Rok Równych Szans dla Wszystkich”

30-01-2007

Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata weźmie udział w Konferencji „Pierwszy Szczyt ds. Równości otwierający Rok Równych Szans dla Wszystkich”, która odbywa się w Berlinie w dniach 30 – 31 stycznia 2007 r. Jest to spotkanie wysokich przedstawicieli Rządów państw członkowskich, partnerów społecznych oraz europejskich organizacji, zajmujących się społeczeństwem obywatelskim i walką z dyskryminacją.

więcej

Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich - konsultanci poszukiwani

30-01-2007

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał kredyt z Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) i zamierza wykorzystać część środków finansowych z tego kredytu na płatności w ramach kontraktów na usługi konsultantów indywidualnych. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy.

więcej

Konferencja "Powiatowe rynki pracy"

26-01-2007

Departament Analiz Ekonomicznych i Prognoz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, organizuje dwie konferencje:
 

„Powiatowe  rynki pracy”

Warszawa, 13 i 27 lutego 2007 r.
ul. Nowogrodzka 1/3/5, Sala 107
Godz. 10.00 – 13.00
 
podsumowujące wyniki zrealizowanego projektu „Analiza sytuacji na wybranych powiatowych rynkach pracy”. Zaprezentowana zostanie m.in. metodologia badania lokalnego rynku pracy oraz stworzone w tym celu narzędzie analityczne.

więcej
1  ««««  314  315  316  317  318  319  320  321  322  »»»»  350
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 21-07-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: