submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

14-07-2017

Ważne rady dla osób podejmujących pracę sezonową za pośrednictwem agencji zatrudnienia. Co roku, szczególnie w sezonie letnim, prasa donosi o przypadkach nieuczciwych pośredników, którzy deklarują posiadanie ofert pracy sezonowej, ale otrzymanie takich ofert wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty za wskazanie „adresu".

więcej

Minister Rafalska na ogłoszeniu Manifestu Przyszłości Pracy

13-07-2017

Podczas dorocznego Letniego Spotkania Lewiatana ogłoszono Manifest Przyszłości Pracy. W spotkaniu wzięła udział Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

więcej

Ważne terminy dla OPP!

13-07-2017

Uwaga na ważne terminy dla orgnizacji pożytku publicznego (OPP). 15 lipca to ostateczny termin umieszczenia sprawozdań OPP w bazie sprawozdań MRPiPS oraz ostateczny termin wysłania sprawozdania finansowego do Krajowego Rejestru Sądowego

więcej

Paczka większa i droższa

13-07-2017

- Kiedy obejmowałam swój urząd w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa uczestniczyło 62 proc. gmin. Dziś jest ich już 90 proc. – powiedziała minister Elżbieta Rafalska, podsumowując zakończony właśnie Podprogram 2016 .
 

więcej

Konsultacje „Za życiem” w kolejnych regionach

12-07-2017

Kraków i Częstochowa dołączyły do miast, w których odbyły się już regionalne konsultacje dotyczące rządowego programu „Za życiem”. Podczas spotkań Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz zapowiedział, że drugi pakiet ustaw umożliwiający realizację programu powinien zostać uchwalony na jesieni, a wejść w życie – na początku przyszłego roku.

więcej

Praca na wakacje

12-07-2017

Okres wakacji sprzyja podejmowaniu prac przez osoby młode, które mają przerwę w nauce. Bardzo często młodzi ludzie, wkraczający na rynek pracy, nie są w pełni świadomi przysługujących im praw. Z naszego poradnika dowiecie się na co zwracać uwagę podejmując pracę wakacyjną, jakie prawa Wam przysługują i gdzie szukać ewentualnej pomocy. 

więcej

Wizyta minister Rafalskiej w Lesznie

10-07-2017

Rządowy program „Rodzina 500+” jest jednym z instrumentów, poprzez które rząd chce wspierać rodzinę – mówiła w poniedziałek w wielkopolskim Lesznie minister rodziny Elżbieta Rafalska.

więcej

Bezrobocie jeszcze niżej

10-07-2017

7,2% - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w czerwcu br. To o 0,2 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,5 pkt. proc. mniej niż rok temu. To najniższe bezrobocie w czerwcu od 26 lat.

więcej

Minister Rafalska o zmianach dla rodzin

07-07-2017

Rodzina to dla nas priorytet. Zadeklarowaliśmy to, idąc do wyborów w 2015 roku, i konsekwentnie tę deklarację realizujemy. W przeciwieństwie do innych partii nie składamy pustych obietnic. Nie rzucamy gołosłownych obietnic o stu milionach dla każdego Polaka. 

więcej

Pakiet zmian dla rodzin przyjęty

07-07-2017

Po sukcesie programu „Rodzina 500+”, dzięki któremu polityka rodzinna stała się faktem, przyszedł czas na kolejne rozwiązania, mające na celu poprawę sytuacji polskich rodzin i wzrost liczby urodzeń. Sejm RP przyjął zaproponowany przez rząd pakiet zmian związanych z systemami wsparcia rodzin. 

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  350
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 21-07-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: